O nas

Hej!

Miło nam, że zajrzałeś na naszego bloga. Jeżeli zastanawiasz się kim jesteśmy to odpowiedź nie jest zbyt ekscytująca. Jesteśmy zwykłą parą, która ciężko pracuje, a w międzyczasie stara się korzystać z życia. Do tej pory odwiedziliśmy kraje Europy, Azji, Ameryki Środkowej, Australię i Nową Zelandię. Wszystkie na własną rękę ani razu nie skorzystaliśmy z biura podróży, ponieważ cenimy sobie wolność i niezależność. No i w sumie lubimy ryzyko i satysfakcję jak coś nam się uda. Jednym słowem kochamy wyzwania! Mamy głowy pełne pomysłów, więc nie możemy usiedzieć w miejscu. Oboje lubimy sport i aktywność fizyczną, także na blogu można znaleźć informacje o miejscach do kite i windsurfingu, jazdy konnej, parasailingu, raftingu, surfingu, snorkelingu i nurkowaniu. Podróżowaliśmy na różne sposoby: śpiąc w namiocie i jeżdżąc na stopa, używając Couchsurfingu czy strony TrustedHousesitters (strona z ogłoszeniami oferującymi opiekę nad domami pod nieobecność właścicieli). W Australii natomiast mieszkaliśmy w aucie. Każdy sposób jest dobry, mamy w planach wypróbować jeszcze kilka innych. W każdej wolnej chwili staramy się ruszać w nieznane, więc przygód i opowieści przybywa!

To, co nas łączy, to ciągłe poszukiwanie wyzwań i podążanie za czymś nowym. Oboje nie lubimy stagnacji i nudy. Każda kolejna podróż uczy nas czegoś nowego i utwierdza w przekonaniu, że niemożliwe jest możliwe!

Odwiedzone kraje:

2010 - autostop 7 dni, Praga, Wiedeń i Budapeszt.
2011 - autostop 3 tygodnie Augustów - Wrocław - Berlin - Amsterdam - Rotterdam - Paryż - Madryt - Barcelona - Luxemburg - Augustów, 7000km.
2012 - Majorka, Litwa
2013 - Sycylia
2014 - Kos, Anglia
2015 - Maroko samochodem
2015 - 2 miesiące w Azji: Tajlandia (4 tygodnie), Malezja (2 tygodnie), Singapur (4 dni), Indonezja (2 tygodnie)
2016 - Portugalia samochodem
2017 - 7 miesięcy w podróży: Birma ( 10 dni), dookoła Australii ( 6 miesięcy), Nowa Zelandia (14 dni), Hong Kong (3 dni)
2018 - 3 miesiące w Ameryce Środkowej: Meksyk (2 tygodnie), Belize (4 dni), Gwatemala (2 tygodnie), Honduras (tydzień), Nikaragua (10 dni), Kostaryka (tydzień), Dominikana (tydzień)