6 aplikacji, które warto mieć zwiedzając Australię

Poniżej prezentujemy listę najbardziej użytecznych (naszym zdaniem) aplikacji na komórkę, które trzeba mieć podróżując po Australii.

1. WikiCamps


Definitywnie aplikacja, którą musimy mieć podróżując autem po Australii! Jest to mapa, która pokazuje nam różne punkty. Z listy opcji wybieramy czego szukamy. Dodatkowo miejsca te są oceniane i komentowane przez użytkowników, dzięki czemu wiemy, czy coś jest warte uwagi, czy nie. Działa również bez dostępu do internetu. Świetna do znajdowania:

  • noclegu, można wybrać, czy szukamy wszystkich, czy tylko bezpłatnych. Plus można ustawić nasze wymagania: np. w przypadku noclegów szukamy miejsca z prądem.

  • punktów z darmowymi grillami i stolikami

  • toalet

  • wody pitnej

  • pryszniców

  • darmowych parkingów

  • atrakcji turystycznych i innych

  • Cena: Pierwsze 10 dni jest darmowych, później wykupienie dostępu kosztuje 7$.

  • Link: http://www.wikicamps.com.au/

2. FuelMap


Aplikacją pozwalająca znajdować stację benzynowe z najniższymi cenami w okolicy. Dzięki czemu można oszczędzić sporą ilość gotówki, biorąc pod uwagę australijskie odległości. Podczas tankowania wprowadzamy stan licznika, cenę benzyny za litr oraz ilość litrów. Algorytm na podstawie historii wylicza nam średnie spalanie. Dzięki tej aplikacji wiemy też ile dokładnie wydaliśmy na benzynę.

3. Emergency AUS


Pozwala na sprawdzenie, czy w naszej okolicy (tudzież w miejscu, do którego się wybieramy) dzieje się coś, o czym powinniśmy wiedzieć. Pokazuje powodzie, pożary, burze, cyklony i inne.

4. Weatherzone

Prosta aplikacja pogodowa. pobiera dane z krajowego biura meteorologicznego i wyświetla również ostrzeżenia pogodowe.
To co ją wyróżnia to chyba najtrafniejsze prognozy, mimo że w Australii pogodę jest bardzo trudno przewidzieć.

5. HERE WeGo

W tym wielkim kraju często nie ma zasięgu. Z tego powodu, nawigacja Google Maps może wielokrotnie nie działać. Poza tym nie każdy posiada w podróży dostęp do internetu. W taki wypadku warto skorzystać z nawigacji HERE WeGo.

6. OpenSignal

Pokazuje mapę zasięgu, dzięki czemu możemy sprawdzić, czy w miejscach, do których się wybieramy, tudzież w naszej okolicy jest sieć telefonii komórkowej. Na dodatkowych mapach oznaczone są punkty z darmowym WiFi. Dzięki wskazaniom miernika siły sygnału w dBm pozwala nam znaleźć resztki zasięgu w odległych miejscach.

Mordki

Podróże to nasza pasja, którą chcemy dzielić się z innymi. Zaczynaliśmy od zwiedzania Europy, następnie odwiedziliśmy Azję, potem Australię i Nową Zelandię, a ostatnio podbijaliśmy Amerykę Środkową.

Podoba Ci się ten wpis?

Otrzymuj powiadomienia o nowych wpisach

użyj czytnika RSS!

Polub nas na Facebooku

Zostaw komentarz